آموزش نرم‌افزار ZOOM

زووم یک نرم‌افزار ارتباطات گروهی است که طرفداران زیادی در نقاط مختلف جهان دارد. به طوری که ۸۹ دانشگاه از ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان از زووم به عنوان بستر برگزاری جلسات، رویدادها و کارگاه‌های خود استفاده می‌کنند. ما در مدرسه گفت‌وگو بسترهای مختلف داخلی و خارجی را تجربه کرده‌ایم. ابتدا از Adobe Connect استفاده می‌کردیم و در بسترهای ایرانی هم اسکای‌روم و قرار را استفاده کرده‌ایم. با توجه به مطالعات گسترده فنی که داشته‌ایم نرم‌افزار زووم هم در بعد مدیریتی و هم در بعد راحتی کاربران سرآمدتر از دیگر بسترها است. در این صفحه شما می‌توانید آموزش استفاده از آن را برای حضور در جلسات آنلاین مدرسه گفت‌وگو مشاهده کنید. 

محدودیت‌های نرم‌افزاری زووم

نرم‌افزار زووم همچنان اختلالات و محدودیت‌هایی را تجربه می‌کند. این محدودیت‌ها قطعی نیستند اما در برخی نقاط و برخی ساعات از روز رخ می‌دهند. برای رفع این مشکل کافی است از یک قندشکن یا فیلترشکن استفاده کنید. توجه داشته باشید که پس از ورود به اتاق لازم است فیلترشکن خود را خاموش کنید. صرفا از فیلترشکن برای ورود به اتاق استفاده نمایید.

– استفاده از زووم برای سیستم رایانه‌ای

برای استفاده از زووم لازم است ابتدا آن را براساس سیستم‌عامل خود که سیستم دسکتاپ ویندوزی است یا سیستم‌عامل مک دانلود و نصب نمایید. برای دانلود مستقیم نرم‌افزار از وبسایت زووم بر روی یکی از دو دکمه زیر کلیک کنید. 

پس از نصب نرم‌افزار به ترتیب زیر عمل کنید:

  • بر روی دکمه Join Meeting کلیک کنید. 
  • در دو قسمت تعریف شده Meeting ID که در اختیار شما قرار گرفته‌است و نام فارسی خود را وارد کنید. 
  • بر روی Join Meeting کلیک کنید. 
  • در صورتی که Meeting ID را درست وارد کرده باشید از شما می‌خواهد که Passcode را وارد کنید. 
  • پس از آن شما را به اتاق انتظار هدایت می‌کند تا راهبران فنی دسترسی‌تان را فعال کنند. 
  • با تایید دسترسی‌ شما توسط راهبران فنی می‌توانید وارد جلسه شوید. 

– استفاده از زووم برای سیستم تلفن همراه

برای استفاده از زووم لازم است ابتدا آن را براساس سیستم‌عامل خود که تلفن اندرویدی یا تلفن IOS نصب نمایید. برای دانلود مستقیم نرم‌افزار از وبسایت زووم بر روی یکی از دو دکمه زیر کلیک کنید. 

با توجه به تعدد بسترهای ایرانی و ناامن بودن برخی از آن‌ها در اینجا لینک آن‌ها قرار نگرفته‌است اما می‌توانید با جستجوی ساده نرم‌افزار را بیاید. اگر در بستر ایرانی مدنظر خود آن نرم‌افراز را پیدا نکردید با راهبران فنی در ارتباط باشید. 

آموزش گام‌به‌گام دسترسی به زووم از طریق تلفن همراه

چالشی در دسترسی به کارگاه دارید؟

در هر زمان می‌توانید با تماس، پیامک یا روش‌های دیگر با تلفن‌ ۰۲۱۶۶۴۵۹۱۴۳ در ارتباط باشید.