دوره سوادمالی تبادل

0 نفر ثبت نام کرده اند

درباره این دوره

شاید در جامعه با کسانی روبه‌رو شده باشید که به صورت قانونی و به دلایلی مختلفی مانند جنون (دیوانگی)، ورشکستگی یا نابالغ بودن اجازه مدیریت اموال خود را ندارند. این موضوع حاوی مطلب بسیار مهمی است و آن هم اینکه شاخصه متمایزکننده ما از این دسته افراد دانش مدیریت امورمالی یعنی همان سوادمالی است. یعنی، چه‌بسا کسی بالغ و عاقل باشد اما به دلیل ضعف در مدیریت امورمالی به سرعت ورشکسته‌شده و به‌شکلی دچار محدودیت و محرومیت گردد.

لازم است سوادمالی از کودکی به فرزندان آموزش داده شود؛ زیرا بی‌تفاوتی نسبت به این موضوع می‌تواند یکی از مهم‌ترین موانع رشد و موفقیت بوده و در مقابل از مهم‌ترین عوامل شکست افراد و جامعه به شمار آید. در اکثر جوامع توسعه‌یافته، تمرکز فزاینده‌ای بر آموزش سوادمالی به کودکان و نوجوانان وجود دارد. داشتن سوادمالی در شرایط فعلی اقتصادی جهان جزء ضروریات بوده و آموزش آن به فرزندان‌مان به آن‌ها کمک خواهد کرد که آینده‌ای بهتر برای خود و نسل‌های بعدی‌شان بسازند.

کمیسیون سوادمالی و آموزش و پرورش ایالات متحده آمریکا سوادمالی را به عنوان «توانایی قضاوت آگاهانه و اقدامات موثر در خصوص استفاده‌های فعلی و آینده و مدیریت پول» می‌داند. سازمان همکاری و توسعه اقتصادی هم این موضوع را به صورت «ترکیبی از درک مصرف‌کنندگان یا سرمایه‌گذاران از محصولات مالی، مفاهیم مرتبط، توانایی و اعتماد به نفس در جهت خطرات و فرصت‌های مالی، انتخاب آگاهانه و دانستن این موضوع که چه کسی برای کمک‌گرفتن مناسب است و انجام سایر اقدامات موثر برای بهبودمالی» تعریف کرده‌است.

دوره سوادمالی کودکان و نوجوانان در سه سطح تبادل، تعامل و تکامل تشکیل می‌شود و طی دوره حاضر تلاش داریم تا مشارکت‌کنندگان را برای مدیریت مالی آماده کنیم. دوره حاضر قصد ندارد که مدیران مالی تربیت کند؛ هرچند افراد مستعد در این زمینه کشف شده یا در آینده سرعت موفقیت‌شان بیشتر خواهد شد. دوره سوادمالی به عنوان یک امر لازم در کسب موفقیت و خوشبخت‌تر زندگی‌کردن افراد به توانمندی و دانش مدیریت بهتر منابع و منافع مالی افراد می‌پردازد تا سواد را در امور خود برای بهتر زندگی‌کردن به کار بگیرند.

اهداف یادگیری

درک اهمیت سوادمالی در زندگی
درک و شناخت بهترین بازارمالی برای سرمایه‌گذاری
شناخت مولفه‌های خطرزا در بازارهای مالی
شناخت و درک چارچوب‌های سرمایه‎‌گذاری
فهم مفاهیم اساسی امورمالی مانند پول، پس‌انداز، بودجه و سرمایه‌گذاری
درک عمیق‌تر و دقیق‌تر ماهیت معاملات مالی
درک مفهوم مالکیت و دارایی در امور اقتصادی

زمانبندی دوره

  • این دوره سطح مقدماتی یا اولین سطح از دوره سوادمالی است. با وجود این که این سطوح، به هم پیوسته و مرتبط هستند و به مرور یکدیگر را کامل می‌کنند اما هریک از آنان به تنهایی ساختار مستقل خود را دارند؛ به این معنی که برای مشارکت‌کننده، زمینه بهره‌بردن و یادگیری از آن فراهم است. شرط طی کردن مراتب بالاتر دوره سوادمالی، گذر از مراحل قبلی آن است.
  • دوره تبادل مالی طی سه ماه برگزار می‌شود. اعضاء و مشارکت‌کنندگان دوره در هر هفته یک جلسه ۱:۳۰ ساعته گفت‌و‌گوی آنلاین و تمریناتی برای ساعات دیگر دارند.

مخاطبین دوره

  • دوره تبادل مالی مختص کودکان 7 تا 9 سال است.
  • کودکانی که می‌خواهند درک مناسبی از پول و سرمایه داشته‌باشند.
  • کودکانی که می‌خواهند درست‌تر خرج کنند و بخشش را بیاموزند.
  • کودکانی که می‌خواهند معنی سرمایه‌گذاری و بودجه‌ریزی را در عمل بفهمند.
  • کودکانی که می‌خواهند مفاهیم بدهی، صرفه‌جویی و سرمایه‌گذاری را در عمل بفهمند.
  • کودکانی که می‌خواهند روندهای بازار ارز را درک کنند.
  • کودکانی که می‌خواهند با اخلاق در امورمالی به صورت واقعی آشنا شوند.

مربیان شما

دکتر مهسا قربانی

متخصص اقتصاد و کارآفرینی

0/5
2 دوره
0 دیدگاه
0 دانشجو
مشاهده بیشتر

یک نظر بنویسید

دوره تبادل
نحوه پرداخت
اقساط

پرداخت کامل و یکجا: 1,300,۰۰۰ تومان
مبلغ پرداخت اقساطی: 1,399,۰۰۰ تومان
پیش پرداخت: 490,۰۰۰ تومان
مابقی پرداخت در۳ قسط: 303,۰۰۰ تومان​

سطح
مقدماتی
مدت زمان 20 ساعت
مخاطب دوره
کودکان 7 تا 9 سال

دوره های مرتبط

توجه: شما مجاز به کپی محتوا یا مشاهده سورس نیستید!!