دوره (پکیج) استعدادیابی قطب‌نما

درباره این دوره

تا به‌حال شنیده‌اید که «بعد از این همه مدت فهمیدم من آدم اون کار نیستم!» این جمله‌ای است که احتمالا افراد وقتی بیان می‌کنند که متوجه شده‌اند در مسیر و جایگاه استعداد خود قرار ندارند. برای شما چقدر مهم است که در طول زندگی خود یا فرزندتان دچار چنین چالش‌ها و مسائل اساسی نشوید؟ استعدادهای ما مثل سلاح و ابزار ما هستند. ابزارهایی که در کارزار زندگی به ما کمک می‌کنند تا خودمان را حفظ کنیم و در مسیر رشد و شکوفایی قرار بگیریم. برای همین هم هست که استعدادیابی و استعدادسنجی هیچ‌وقت دیر نیست؛ چون کارزار زندگی تا پایان عمر ما ادامه دارد. استعداد، توانمندی طبیعی است که هر فردی در درون خود دارد. برای همین همه افراد، با‌استعداد هستند؛ اما در زمینه یا زمینه‌هایی مشخص. مثلا میمون مهارت بالا رفتن از درخت دارد، ولی احتمالا به خوبی ماهی نمی‌تواند شنا کند؛ همان‌طور که ماهی هم نمی‌تواند به خوبی میمون از درخت بالا برود! این یعنی میمون استعداد بالا رفتن از درخت و ماهی استعداد شنا کردن دارد و طبیعت آن‌ها را دقیقا در جایگاه خودشان قرار داده‌است.

در انتهای دوره، شما یک کارنامه استعدادیابی دریافت می‌کنید. کارنامه استعدادیابی شما شامل نتایج ارزیابی هوشمندی‌های اصلی، رغبت‌ها، شخصیت‌شناسی، خلاقیت، هوش هیجانی، هوشمندی‌های فرعی، کانال‌های ترجیحی، استعدادهای ماژور و استعدادهای مینور می‌باشد. کارنامه‌ی استعدادیابی به شما کمک می‌کند تا بتوانید مسیر شغلی و علمی دقیق‌تری برای خود انتخاب کنید. همچنین اگر تصمیم گرفتید از یک متخصص کمک بگیرید، به میزان زیادی سرعت و دقت نتایج کارشناسی را افزایش می‌دهد.

در دوره استعدادیابی، با انجام آزمون‌های روانسنجی متنوع نظیر پرسشنامه، طراحی و نقاشی، ایفای نقش، اریگامی، ارائه سخنرانی، نوشتن متن‌های کوتاه و چنین مواردی در کنار ارائه مولفه‌هایی همچون هوش، تیپ شخصیتی و خلاقیت در نهایت به گزارش و بررسی استعدادهای فرد خواهیم پرداخت. البته مسیر ما اینجا تمام نمی‌شود، پس از آن کتب لازم، آزمون‌های ضروری و مشاوره‌های موردنیاز در اختیار استعدادجو قرار می‌گیرد تا او بتواند بهترین و دقیق‌ترین تصمیم را گرفته و مسیر زندگی خود را ترسیم کند.

دوره استعدادیابی قطب‌نما، پکیچ دوم استعدادیابی به شمار می‌رود. قطب‌نما ابزاری است که شما وقتی در دریا، صحرا یا هر جایی که نشان از راهنما نباشد می‌توانید به کمک آن جهت مقصد را پیدا کنید. قطب‌نما به شما نمی‌گوید چگونه بروید یا باز کجا به کجا بروید، فقط اشاره می‌کند که هر سمت، کدام جهت است.همین هم بیانگر دقت و عمق ارزیابی دوره استعدادیابی قطب‌نما است. دقت ارزیابی این پکیج 87% است. در پکیج استعدادیابی قطب‌نما، قرار است 3 جلسه آنلاین مصاحبه و 7 آزمون استعدادسنجی را با هم دنبال کنیم.

اهداف یادگیری

متوجه می‌شوید که در زبان‌شناسی، ریاضیات، درک ریتم، درک احساسات دیگران و چنین مواردی چه وضعیتی دارید.
متوجه می‌شوید که واقعا چه چیزی را دوست دارید!
در میان علایق و احساسات خود گم نمی‌شوید و به درک عمیق‌تری از خودتان می‌رسید.
تیپ شخصیتی خود را درک کرده و متوجه می‌شوید که دقیقا چه کسی هستید!
وضعیت خلاقیت خود را شناسایی کرده و می‌توانید در مسیر خلاقیت بیشتر حرکت کنید.
به درک عمیقی از روابط عاطفی و کاری‌تان می‌رسید.
احساسات و هیجانات خود را درک کرده و مدیریت می‌کنید.

زمانبندی دوره

 • دوره استعدادیابی قطب‌نما، دومین سطح استعدادیابی با دقت 87% است که شامل 3 جلسه آنلاین مصاحبه و 7 آزمون استعدادسنجی است که از آغاز ثبت‌نام شما تا ارائه کارنامه استعدادیابی 45 روز طول می‌کشد.

مخاطبین دوره

 • کسانی که به دنبال کشف مهارت‌ها و تعیین مسیر زندگی خود هستند.
 • کسانی که می‌خواهند بفهمند واقعا چه کسی هستند؟
 • کسانی که می‌خواهند با انرژی و هیجان بیشتری در جایگاه درست خود قرار بگیرند.
 • کسانی که به دنبال کاهش هزینه‌های طی‌کردن مسیرهای اشتباه زندگی هستند.
 • کسانی که می‌خواهند مسیر زندگی آرام‌تر و شفاف‌تری داشته‌باشند.
 • کسانی که می‌خواهند به شناخت خلاقیت‌های ویژه خود و تمرکز بر روی آن‌ها بپردازند.

سرفصل های دوره

 • هوشمندی‌های اصلی

  نظریه هوش‌های چندگانه هوارد گاردنر (1983) اشاره به 9 نوع هوش در انسان‌ها دارد. هوش‌هایی که شامل هوش زبانی-کلامی، هوش منطقی-ریاضی، هوش موسیقیایی، هوش بدنی-جنبشی، هوش تصویری-فضایی، هوش بین‌فردی، هوش درون‌فردی، هوش هستی‌گرا یا وجودی و هوش اخلاقی هستند. به عقیده گاردنر همه انسان‌ها این 9 نوع هوش را دارند اما میزان برخورداری آن‌ها از هریک به عوامل مختلفی بستگی دارد. در دوره قطب‌نما به بررسی هریک از این انواع هوش به کمک آزمون‌ها و مصاحبه‌ها خواهیم پرداخت.

 • شخصیت

  کاریون و پاتریک به عنوان متخصصان و اندیشمندان حوزه شخصیت، شخصیت را مجموعه‌ای از دریافت‌ها، هیجان‌ها، ذهنیت‌ها، انگیزه‌ها و اقدام‌های یک فرد در تعامل با شرایط محیطی مختلف می‌دانند. در واقع برای درک شخصیت، به الگوها و ویژگی‌های نسبتا ثابت روانشناختی خواهیم پرداخت که کمک می‌کنند شما به درکی عمیق‌تر و دقیق‌تر از شخصیت‌تان برسید.

 • خلاقیت

  تعریف خلاقیت در طول زمان تغییرات بسیاری داشته‌است اما در یک تعریف عمومی، خلاقیت یک فرآیند ذهنی است که فرد را قادر می‌سازد تا درباره ایده‌های جدید و کاربردی فکر کند. در دوره استعدادیابی قطب‌نما به کمک نظریات و آزمون‌های علمی و دقیق متوجه وضعیت و کیفیت خلاقیت شما می‌شویم.

 • رغبت‌ها

  رغبت در یک تعریف علمی و اساسی یعنی فرآیندهایی ذهنی که تولیدکننده احساسات مثبت و منفی هستند و میل فرد برای ادامه‌دادن یا ندادن به یک فکر یا رفتار را تعیین می‌کنند. در تعریف ساده رغبت می‌توان گفت که رغبت یعنی میل یا عدم‌علاقه فرد برای انجام یک کار که باعث حس لذت یا انزجار در او می‌شود. در دوره استعدادیابی قطب‌نما قرار است به بررسی رغبت‌های شغلی و علمی شما بپردازیم.

 • هوش هیجانی (EQ)

  هوش هیجانی یا عاطفی یعنی شناخت و کنترل عواطف و هیجان‌های خود و دیگران. سه مولفه شناختی، فیزیولوژیک و رفتاری می‌توانند هیجان‌های ما را شکل دهند. از دیدگاه دانیل گلمن روانشناس مشهور، هوش هیجانی شامل شناخت هیجانات خود، مدیریت هیجانات، خودانگیزشی، تشخیص و مدیریت هیجانات و مدیریت روابط است. در دوره استعدادیابی قطب‌نما به درکی عمیق از هوش هیجانی شما خواهیم رسید.

 • کانال‌های تریجی (واکو)

  کانال‌های ترجیحی به شما در ایجاد و حفظ ارتباطات‌تان کمک می‌کنند. منظور از کانال‌های ترجیحی، کانال‌های حواس پنجگانه است که شخص از طریق آن بهتر و موثرتر اطلاعات را دریافت می‌کند. به زبان ساده‌تر، شما با کدام حس پنجگانه برای ایجاد ارتباط و درک و دریافت اطلاعات راحت‌تر هستید؟ در دوره استعدادیابی قطب‌نما به کمک آزمون‌ها و نظریات علمی، کانال‌های ترجیحی شما را کشف و ارزیابی می‌کنیم.

 • استعدادهای ماژور

  استعدادهای ماژور استعدادهای اساسی و اصلی هستند که براساس آن‌ها رشته تحصیلی و سپس شغل فرد تعیین می‌شود. استعدادهای ماژور، نقشه راه عمومی زندگی شما در فعالیت‌های کاری و علمی را تعیین می‌کنند.​

 • استعدادهای مینور

  استعدادهای مینور، استعدادهای جانبی و تکمیل‌کننده‌ای هستند که در کنار استعدادهای ماژور قرار گرفته و باعث رشد و بالندگی استعدادجو در استعدادهایش می‌شوند. استعدادهای مینور در رشته‌های دانشگاهی وجود ندارند اما نقشی مهم در استعدادیابی و استعدادسنجی دارند.

مربیان شما

دکتر حسین علیان

روانشناس و متخصص استعدادیابی

0/5
4 دوره
0 دیدگاه
0 دانشجو

باده در جوشش گدای جوش ماست چرخ در گردش اسیر هوش ماست باده از ما مست شد نی ما از او قالب از ما هست شد نی ما از او درود می‌فرستم به همه پویندگان راه عقل و بالندگی. جهان امروز جهان تخصص است و غیرمتخصص‌ها در جهان آینده جایگاهی در رشد خود و دیگران نخواهند داشت. متخصص شدن می‌طلبد که هر فرد به کشف دقیق استعدادهای خود در عرصه‌های مختلفی چون علمی، هنری و ورزشی بپردازد تا از این رهگذر به توانمندی‌های خاص خود نظیر کارآفرینی، درمانگری، آموزش، نویسندگی، سخنوری و چنین مواردی پی‌ببرد و پس از آن به رشد این استعدادها همت گمارد. خرسندم در این مسیر مهیج، جذاب و البته فوق‌العاده مفید و کاربردی کنار شما هستم. تو‌ ز خویش ناپدیدی ز درون خود چه دیدی سحری چو‌آفتابی ز درون خود درآیی

برخی از سوابق و تجربیات علمی و عملی دکتر حسین علیان: - نویسنده حدود 75 عنوان کتاب تخصصی و عمومی و 202 مقاله علمی-پژوهشی و تروجی در حوزه استعدادیابی - کارآفرین برتر کشور - دبیر همایش ملی استعدادیابی ایران برخی از تالیفات و مقالات دکتر حسین علیان: - علیان عطاآبادی، حسین. (1391). قله قاف من کجاست؟. تهران: لوح زرین. - علیان عطاآبادی، حسین و آذربایجانی (آذر)، احمدرضا. (1394). استعدادیابی مشاهده‌ای. اصفهان: نشر دارخوین. - علیان عطاآبادی، حسین. (1394). آینده مدیریت استعدادها. اصفهان: نشر دارخوین. - علیان عطاآبادی، حسین و بهمنی، پردیس. (1389). آیین مقاله‌نویسی. ابوالفضل کرمی، تهران: روانسنجی. - علیان عطاآبادی، حسین. (1388). استعدادیابی و استعدادپروری: روش‌های کشف و شکوفایی استعدادها. تهران: امید مجد. - علیان عطاآبادی، حسین. (1388). ارتباط موثر و فون مذاکره. تهران: سازمان انتشارات جهاد دانشگاهی. -
مشاهده بیشتر

یک نظر بنویسید

دوره استعدادیابی قطب‌نما
نحوه پرداخت
اقساط

پرداخت کامل و یکجا: 830,000 تومان
مبلغ پرداخت اقساطی: 890,000 تومان
پیش پرداخت: 400,000 تومان
مابقی پرداخت در2 قسط: 245,000 تومان

سطح
متوسط
مخاطب دوره
افراد بالای 8 سال
توجه: شما مجاز به کپی محتوا یا مشاهده سورس نیستید!!