وبلاگ

نقاط قوت‌تان مهم‌تر هستند!

بیش از نقاظ ضعف بر روی قوت ها تمرکز کنید.
توسعه فردی

نقاط قوت‌تان مهم‌تر هستند!

دونالد او. کلیفتون (1924 - 2003)

دونالد او. کلیفتون (1924 - 2003)

روانشناس، نویسنده، محقق و مربی کارآفرینی
ترجمه و برگردان: آریانا طباطبایی

پرسشنامه استعدادیابی کلیفتون که به نام تست گالوپ شناخته می‌شود در سال 1988 توسط دونالد کلیفتون طراحی شد. کلیفتون که به پدر روانشناسی نقاط قوت مشهور است، پیش از خرید موسسه گالوپ نزدیک به 30 سال در راستای کشف استعداد مردم و ساختن یک تست استعدادیابی فعالیت می‌کرد. گالوپ و کلیفتون سال‌هاست که به هم گره خورده‌‌است. کلیفتون همراه با تام راث و گروهی از دانشمندان گالوپ، برای کمک به افرادی که در جستجوی استعداد خود بودند، پرسشنامه استعداد آنلاین خود را طراحی کردند. در سال 2001 مطالبی از این پرسشنامه را در کتاب «حالا، نقاط قوت خود را کشف کنید» به نویسندگی کلیفتون و مارکوس باکینگهام منتشر کردند. دانشمندان گالوپ در سال 2007 براساس پرسشنامه استعدادیاب نسخت، ویرایش جدید این پرسشنامه را همراه با یک برنامه عملی راهنما و یک وبسایت تولید کرده و نام آن را «مجموعه استعدادیاب کلیفتون: ویرایش دوم» گذاشتند. موسسه گالوپ به همراه تام راث 34 تم توانمندی کلیفتون را به صورت جامع و کاربردی تقسیم‌بندی کرده و در نهایت کتاب «5 نقطه قوت برتر خود را بشناسید» را منتشر کردند. 

هدف از این نوشتار معرفی عمومی نظریه کلیفتون است تا ذهن شما برای دریافت اطلاعات دقیق‌تر در مورد آن و سپس معرفی تست کلیفتون گالوپ آماده شود. 

پرورش و تقویت نقاط قوت، مهم‌تر از تلاش برای بهبود نقاط ضعف است!

آیا شما هر روز کارهایی را انجام می‌دهید که در آن‌ها بهترین هستید؟ احتمالا نه! اکثر انسان‌ها در سراسر زندگی خود بیشتر از اینکه به نقاط قوت خود توجه کنند و آن‌ها را پرورش دهند، به رفع نواقص خود می‌پردازند. دونالد او. کلیفتون (1924 – 2003) روانشناس، نویسنده و مربی بزرگ کارآفرینی در ایالات متحده آمریکا از نخستین افرادی بود که در زمینه‌ی توسعه فردی روی مفهوم «Strengths» به معنای نقاط قوت تاکید کرد و تلاش خود را برای نشان دادن اینکه پرورش‌دادن و تقویت‌کردن نقاط قوت افراد مهمتر از تلاش برای بهبود نقاط ضعف به شمار می‌رود. علت اینکه انجمن روانشناسی آمریکا (APA) در سال 2003 او را «پدر روانشناسی نقاط قوت» و «مخترع نقاط قوت کلیفتون» نامید هم چنین دیدگاهی به موضوع توسعه فردی توسط وی بوده‌است. 

به عقیده کلیفتون «استعداد یک روش طبیعی تفکر، احساس یا رفتار» است. کلیفتون به این نتیجه رسیده بود که هرکس زمانی که از استعدادها و توانمندی‌ها یا نقاط قوت خود بهره می‌برد، شادتر خواهد بود. این شادکامی و انگیزه باعث می‌‍شود که فرد برای رسیدن به اهداف خود مشتاق‌تر باشد. در نتیجه موفقیت و رضایت بیشتری را تجربه می‌کند. کلیفتون معتقد بود که «همه‌ی انسان‌ها به نوبه‌ی خود نابغه هستند.»

تست کلیفتون گالوپ

تست استعدادیابی کلیفتون با نام‌های «تست استعدادیابی گالوپ»، «تست نقاط قوت و ضعف» یا حتی «تست مهارت‌یابی» هم شناخته می‌شود. طی تحقیقاتی که صورت گرفته‌است، هزاران استعداد وجود دارد که افراد موفق آن‌ها را در درون خود دارند. به گفته‌ی کلیفتون چیزهایی هست که در این افراد مشترک‌اند. به عبارتی بین این استعدادها شباهاتی وجود دارد. براساس نظریه کلیفتون، 34 دسته اصلی شکل گرفته‌است. این شباهت‌ها به اندازه کافی مشهود بودند که براساس چهار حوزه یا موضوع آن‌ها را گروه‌بندی کردند و این 34 دسته را «34 تِم استعداد یا توانمندی» نامگذاری کرده‌اند. در نتیجه این تست استعدادیابی به شما گزارش می‌دهد که نقاط قوت شما در کدام 5 مورد از این 34 تِم توانمندی قرار دارد. بعد از شناخت این نقاط قوت، وقت آن است که از بیشترین پتانسیل خود بهره ببرید. برای این کار لازم است بعد از مرحله شناخت، تمرکز خود را برای توسعه و پرورش توانمندی‌هایتان بگذارید. 

چهار حوزه استعداد

حوزه اجرایی (مجری‌گری)

افرادی که مضمون فعالیت آن‌ها اجراکنندگی است. این گروه عموما تلاش می‌کنند ایده‌ها را به عمل در واقعیت تبدیل کنند.

حوزه تاثیرگذاری (نفوذ)

این گروه عموما به خوبی بر روی خود و عواطف‌شان کنترل دارند. به عنوان افرادی با توانایی قانع‌کردن شناخته می‌شوند. برای آزادی انسان‌ها اهمیت قائل هستند.

حوزه رابطه‌سازی

این گروه افرادی هستند که تلاش می‌کنند اتباطاتی قوی و بادوام بسازند. علاقه به توسعه شبکه ارتباطی‌شان دارند و از معاشرت با انسان‌ها لذت می‌برند.

حوزه تفکر استراتژیک

این افراد عموما جوانب مختلف امور را ارزیابی می‌کنند. کسانی هستند که دیگران آن‌ها را به خاطر مشاوره همه جهته دوست دارند. عموما براساس اطلاعات و با آگاهی نسبتا کامل به سرعت تصمیم می‌گیرند.

در ادامه به تفاوت رنگ هر حوزه پی خواهید برد و با تم‌های مختلف این تست آشنا خواهید شد!

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توجه: شما مجاز به کپی محتوا یا مشاهده سورس نیستید!!