وبلاگ

معارفه دوره مکمل خلاقیت

عکس دسته جمعی دورهمی مکمل خلاقیت
اخبار معرفی دوره‌ها و خدمات

معارفه دوره مکمل خلاقیت

روز جمعه 21 خردادماه در جلسه‌ای آنلاین دکتر احمدرضا آذربایجانی متخصص تعلیم و تربیت و طراح برنامه‌درسی «مکمل خلاقیت» به تشریح و بررسی جزئیات علمی و اجرایی این دوره پرداختند. حاضران این جلسه جمعی است والدین مشتاق به شرکت در دوره‌های انستیتو تفکر برای کودکان بودند. در زیر شما می توانید ویدئو این جلسه را ببینید. علاوه بر این، در انتهای خلاصه‌ای متنی از محتوای جلسه قرار داده شده‌است. 

خلاصه‌ای از جلسه روز جمعه

والدین کودکان 7 تا 10 ساله با سه نقطه عطف مهم در این سن روبه‌رو هستند:
1- نقطه عطف زبانی و تحصیلی
2- نقطه عطف رشد ذهنی و جسمی
3- نقطه عطف رشد اجتماعی و عاطفی

لازم است کودکان در این سن با چند مهارت و توانمندی آشنا شده و آن را یاد بگیرند. این موضوعات شامل مهارت گفت‌وگو، مهارت‌های اجتماعی، تقویت نگاه تحلیلگرانه، تقویت خلاقیت و توسعه کیفیت‌دیداری و تقویت روحیه درست‌تر گفتن و درست‌تر شنیدن است. اما در کنار این موضوع، اهمیت توسعه توانمندی‌ها و یادگیری والیدن کم‌تر از پیش نیست. والدین لازم است مهارت گفت‌وگو، مهارت‌های عمومی مربیگیری و تحلیل کودک، مهارت واقع‌بینی در مورد کودک و روحیه درست‌شدن شنیدن و درک‌کردن نیازهای کودک را کسب کنند. براساس این نیازهای عمومی، دوره «مکمل خلاقیت» می‌تواند از انتخاب‌‌های مطلوب باشد.

مکمل خلاقیت یک آموزه پرورش و تربیتی است که هدف آن رشد تفکر نقاد و سوادرسانه‌ای است. در دوره مکمل خلاقیت تلاش می‌کنیم یادگیری توامان والیدن و کودک، گفت‌وگوی صحیح و سواد بصری را ایجاد و توسعه دهیم. مکمل خلاقیت کلاس نقاشی نیست، اما به صورتی نیازمند از فعالیت‌های تجسمی استفاده می‌کند.

سرفصل‌های مکمل خلاقیت

کارگاه گفت‌وگو
تحلیل نقاشی و کاردستی
تحلیل سوال 
جلسات تربیتی حضوری و آنلاین
اردوهای گروهی

اگر در مورد دوره مکل خلاقیت یه به طور کلی کودک 7 تا 10 ساله خود سوالی دارید در قسمت نظرات مطرح کنید تا کارشناسان به آن‌ها پاسخ بدهند. 

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توجه: شما مجاز به کپی محتوا یا مشاهده سورس نیستید!!